اخبار پزشکان خانواده
25
آذر

پاسخ معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکی جيرفت به برنامه ثريا.

با توجه به برنامه انتقادي ثريا كه خدمات طرح تحول سلامت در كشور را به چالش ونقد كشيده نظر به استفاده ابزاري صدا وسيما از وضعيت معيشتي مردم روستاهاي بخش جازموريان واقع در جنوب استان كرمان به اين منظور بر خود لازم دانستم نكاتي چند را مورد تاكيد واشاره قرار دهم.

و قضاوت را به مردم واگذار كنم در مورد واكسيناسيون كودكي كه به تصوير كشيده شد در كوتاه ترين زمان ممكن نتيجه تحقيق در مورد فرد خاص به اطلاع عموم خواهد رسيد .

به اطلاع مي رساند پوشش واكسيناسيون در شهرستان رودبار تنه به تنه پوشش واكسيناسيون پيشرفته ترين كشورها مي زند و گواه اين ادعا گزارش صفر موارد سرخك فلح أطفال ديفتري و...است.

نظام مراقبت سندروميك بيماريها عفوني مبتني بر شبكه در منطقه مثل تمام كشورپيشرفته برقرار است و ١٢نفر پزشك وده ها كارمند بهداشتي اين عمليات را دنبال ميكنند .

٩٠درصد أهالي در سامانه سيب ثبت نام شده اند و روزانه بيش از ٢٠٠٠نفر از خدمات مختلف سطح اول أعم از وب ويزيت پايه ازمايشگاه و...استفاده ميكنند.

منطقه در سالهاي كمي دورتر أندميك مالاريا بوده است الان مالاريا تحت برنامه حذف كشوري حذف شده است .نظام مراقبت بيماريها غير واگير در شبكه ادغام شده است و اموزشگاه بهورزي رودبار جنوب در حال تربيت بهورز است .

اميداست ظرف سال اينده شبكه خدمات سلامت در جنوب استان كرمان كامل شود اين در حالي است كه تا سال ٩٢در بعضي از شهرستانها بيش از ٣٠درصد أهالي بصورت سياري خدمات دريافت مي كرده اند .

انتخاب معني دار روستاها براي آرائه تصويري مخدوش از خدمات نظام سلامت ودر نهايت نظام مقدس جمهوري إسلامي ايران قطعا به نفع كساني خواهد بود كه از پيشرفت كشور خوشحال نيستند.

ما در همسايگي كشورهايي هستيم كه هنوز اصلي وتنها كانون هاي بيماريهايي مثل فلح اطفال ,سرخك و مالاريا وبا هستيم و تلاش كاركنان خدوم حوزه بهداشت در اينمورد مؤيد ومدركي ندارد جز عدم ثبت هيچ مورد جديد از اين بيماريها . حرف اخر اينكه خستگي در وجودمان ماند باشد كه كسي روزي جايي درك كند كه نابرابري ها اجتماعي موجود محصول محرومتي تاريخي است نه كم كاري بهورزان.

اسدالله احمدي كهنعلي معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي جيرفت

 • اين همان مادراست كه گزارشگر محترم تلويزيون در مورد عدم واكسيناسيون جناب اقاي دكتر هاشمي و در واقع زحمات بي شائبة پرسنل بخش بهداشت جنوب استان را به چالش كشيد.
 • https://goo.gl/9AJK31
  دکتر ابراهیم نوری گوشکی مدیریت سایت
  پزشکان خانواده ایران
  شروع به کار سایت پزشکان خانواده ایران؛ برای اولین بار در کشور سایت پزشکان خانواده ایران با ادرس: www.Iranianfamilyphysicians.com - - www.Iranianfamilyphysicians.ir - www.Iranianfamilyphysicians.org با هدف ارتقاء جایگاه علمی پزشکان خانواده، و فراهم اوردن فرصت ارتباط بیشتر و تبادل دانش و تجربه بین پزشکان خانواده سراسر کشور با محتوای علمی، اموزشی و خبری باز گشایی گردیده است. ارتقاء سطح سلامت جامعه با محوریت پزشک خانواده از جمله اهداف مدیران این سایت می باشد مدیران این سایت که پیش از این از طریق کانالهای تلگرامی موفق به برقراری ارتباط همدلانه و موثری با جمع کثیری از پزشکان خانواده سراسر کشور در راستای اهداف حرفه ای خود گردیده اند هم اکنون امیدوارند که با گسترش فعالیتهای خود و باز گشایی سایت پزشکان خانواده ایران بتوانند از طریق ترویج خدمات جامع ، مداوم و استاندارد پزشک خانواده به عموم مردم ایران در جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه گامهای موثرتری بر دارند http://dr-noori.com
  دکتر ابراهیم نوری گوشکی مدیریت سایت
  پزشکان خانواده ایران
  دوستان و همکاران عزیز با سلام در استانه یکساله شدن گروهها و کانالهای تلگرامی ((پزشکان خانواده ایران)) مشتاقانه منتظر شنیدن نقطه نظرات و رهنمودهای روشنگرانه شما عزیزان در راستای پویایی هرچه بیشتر گروهها هستیم؛ همانگونه که مستحضرید انسجام فعالیتهای صنفی پزشکان خانواده ایران در جهت دستیابی به خواسته های صنفی و حقوقی تک تک همکاران انگیزه اصلی تشکیل این گروهها بوده است ؛جای بسی خوشبختی است که در طول ماههایی که گذشت با تکیه بر اتحاد و همدلی شما عزیزان توانستیم گامهای هرچند کوتاه در راستای تحقق این اهداف برداریم اما بی تردید ادامه این مسیر بدون حضور درخشان شما در این صحنه میسر نخواهد بود، لذا خواهشمند است با اعلام دیدگاهها وپیشنهادات راهگشای خود به ایدی @Ebrahimnoori ما را در جهت تعیین خط مشی و مسیر اینده گروهها یاری فرمایید. با تشكر http://www.Iranianfamilyphysicians.com