اخبار پزشکان خانواده
25
آذر

سخنگوي وزارت بهداشت اقدامات 100 روزه وزارت بهداشت را تشریح کرد:

سخنگوي وزارت بهداشت اقدامات 100 روزه وزارت بهداشت را تشریح کرد:

آغاز برنامه ملی آموزش پزشکی عمومی/ ایجاد رصدخانه و مرکز ملی شواهد علمی در حوزه سلامت

سخنگوي وزارت بهداشت با بیان اینکه آغاز برنامه آموزش ملی آموزش پزشکی عمومی یکی از اقدامات 100 روزه وزارت بهداشت است، ادامه داد: این برنامه در کیفیت ارایه خدمات سرپايي به مردم تاثیر دارد، زيرا به پزشك خانواده نياز داريم تا نيازهاي مردم را خارج از بيمارستان دنبال كند. به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی درخصوص اقدامات صدروزه وزارت بهداشت گفت: بخشی از این اقدامات 100 در حوزه آموزش است که در این راستا اجرای برنامه آموزش ملی آموزش پزشکی عمومی را آغاز کرده‌ایم .

وی ادامه داد: نقشه راه ۱۰ ساله‌ ای برای شناسایی دقیق نیاز به منابع انسانی در حوزه پزشکی تعیین شده و در حال عملیاتی شدن است همچنین آیین ‌نامه مرکز ملی آموزش مهارت‌ های علمی و حرفه ‌ای ابلاغ و ماموریت ‌های ویژه کلان مناطق آمایشی در کشور تعریف شده است. دکتر حریرچی خاطرنشان کرد: بازنگری و به روزرسانی ماموریت ‌های ویژه کلان مناطق آمایشی نیز انجام شده است.

وی گفت: 12 سامانه علمی و تحقیقاتی را در این صد روز بارگذاری کردیم و در اين مقوله برنامه علمي و دانشگاهي ايجاد شده است و ماموریت مراکز تحقیقاتی را بر اساس اولویت ‌ها مشخص کرده ايم. دکتر حریرچی توضیح داد: همچنین با ایجاد رصدخانه و مرکز ملی شواهد علمی در حوزه سلامت، مراحل اجرایی برچسب گذاری چراغ‌ های راهنمای تغذیه‌ ای، رصد سموم در مواد غذایی و اصلاح نظام قیمت گذاری دارو نیز در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: هدایت بازارهای دارویی به سمت داخل است و به داروهای خارجی که مشابه داخلی دارد، حداکثر به ۱۰ درصد میزان بازار داخل، اجازه واردات می ‌دهیم.

دکتر حریرچی در پایان تاکید کرد: ایجاد رصدخانه و مرکز ملی شواهد علمی در حوزه سلامت در سطوح مختلف و اجراي سند ملي درمان از ديگر اقدامات است.

https://goo.gl/bhVPo1
دکتر ابراهیم نوری گوشکی مدیریت سایت
پزشکان خانواده ایران
شروع به کار سایت پزشکان خانواده ایران؛ برای اولین بار در کشور سایت پزشکان خانواده ایران با ادرس: www.Iranianfamilyphysicians.com - - www.Iranianfamilyphysicians.ir - www.Iranianfamilyphysicians.org با هدف ارتقاء جایگاه علمی پزشکان خانواده، و فراهم اوردن فرصت ارتباط بیشتر و تبادل دانش و تجربه بین پزشکان خانواده سراسر کشور با محتوای علمی، اموزشی و خبری باز گشایی گردیده است. ارتقاء سطح سلامت جامعه با محوریت پزشک خانواده از جمله اهداف مدیران این سایت می باشد مدیران این سایت که پیش از این از طریق کانالهای تلگرامی موفق به برقراری ارتباط همدلانه و موثری با جمع کثیری از پزشکان خانواده سراسر کشور در راستای اهداف حرفه ای خود گردیده اند هم اکنون امیدوارند که با گسترش فعالیتهای خود و باز گشایی سایت پزشکان خانواده ایران بتوانند از طریق ترویج خدمات جامع ، مداوم و استاندارد پزشک خانواده به عموم مردم ایران در جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه گامهای موثرتری بر دارند http://dr-noori.com
دکتر ابراهیم نوری گوشکی مدیریت سایت
پزشکان خانواده ایران
دوستان و همکاران عزیز با سلام در استانه یکساله شدن گروهها و کانالهای تلگرامی ((پزشکان خانواده ایران)) مشتاقانه منتظر شنیدن نقطه نظرات و رهنمودهای روشنگرانه شما عزیزان در راستای پویایی هرچه بیشتر گروهها هستیم؛ همانگونه که مستحضرید انسجام فعالیتهای صنفی پزشکان خانواده ایران در جهت دستیابی به خواسته های صنفی و حقوقی تک تک همکاران انگیزه اصلی تشکیل این گروهها بوده است ؛جای بسی خوشبختی است که در طول ماههایی که گذشت با تکیه بر اتحاد و همدلی شما عزیزان توانستیم گامهای هرچند کوتاه در راستای تحقق این اهداف برداریم اما بی تردید ادامه این مسیر بدون حضور درخشان شما در این صحنه میسر نخواهد بود، لذا خواهشمند است با اعلام دیدگاهها وپیشنهادات راهگشای خود به ایدی @Ebrahimnoori ما را در جهت تعیین خط مشی و مسیر اینده گروهها یاری فرمایید. با تشكر http://www.Iranianfamilyphysicians.com