اخبار پزشکان خانواده
25
آذر

هدف از اجرای پزشک خانواده، ارتقای کیفیت خدمات و ایجاد عدالت در سلامت است

معاون بهداشت وزارت بهداشت:

هدف از اجرای پزشک خانواده، ارتقای کیفیت خدمات و ایجاد عدالت در سلامت است

معاون بهداشت وزارت بهداشت در نشست با هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی یزد، ضرورت تکمیل فرآیند پرونده الکترونیک سلامت و سطح بندی خدمات را تشریح کرد.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رییسی گفت: تکمیل پرونده الکترونیک سلامت، کاهش هزینه های درمان، نظارت و کنترل بر فرآیند درمان و مدیریت منابع و هزینه ها را به دنبال دارد که باعث رضایتمندی مراجعین و بهبود ارائه خدمات به آنان می شود.

وی هدف از اجرای برنامه پزشک خانواده را ارتقای کیفیت خدمات و ایجاد عدالت در سلامت عنوان کرد و گفت: ایجاد الگوی پزشک خانواده، باید به گونه ای باشد که مردم حق انتخاب پزشک داشته باشند، بخش خصوصی به عنوان جزیی از مدل در نظر گرفته شود و از پزشکان معتمد و مقبول مردم استفاده شود. معاون بهداشت وزارت بهداشت در این نشست خاطر نشان کرد: در حال حاضر به طور میانگین به ازای هر 22 هزار نفر جمعیت، یک پزشک عمومی داریم و اجرای سیستماتیک پزشک خانواده نیازمند استفاده از پزشکان آموزش دیده و مجرب است.

دکتر رییسی در ادامه تاکید کرد: پزشکانی که در طرح نظام ارجاع به کار گرفته می شوند نباید مطب شخصی داشته باشند و به هیچ عنوان نمی توانند عضو هیات علمی دانشگاهها باشند.

وی افزود: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، پزشکان عمومی برای حضور در طرح پزشک خانواده باید طبق کوریکولوم آموزشی تدوین شده، شش ماه آموزش ببینند، پزشکانی که دوره تحصیلی آنها به اتمام رسیده و در حال ارائه خدمت هستند به صورت مجازی آموزش می بینند و رزیدنت ها هم آموزش های لازم را در این زمینه دریافت می کنند.

معاون بهداشت از رفع اشکالات، تکمیل و راه اندازی سه سامانه پزشک خانواده تا پایان بهمن ماه سال جاری خبر داد.

https://goo.gl/5H1F5z
دکتر ابراهیم نوری گوشکی مدیریت سایت
پزشکان خانواده ایران
شروع به کار سایت پزشکان خانواده ایران؛ برای اولین بار در کشور سایت پزشکان خانواده ایران با ادرس: www.Iranianfamilyphysicians.com - - www.Iranianfamilyphysicians.ir - www.Iranianfamilyphysicians.org با هدف ارتقاء جایگاه علمی پزشکان خانواده، و فراهم اوردن فرصت ارتباط بیشتر و تبادل دانش و تجربه بین پزشکان خانواده سراسر کشور با محتوای علمی، اموزشی و خبری باز گشایی گردیده است. ارتقاء سطح سلامت جامعه با محوریت پزشک خانواده از جمله اهداف مدیران این سایت می باشد مدیران این سایت که پیش از این از طریق کانالهای تلگرامی موفق به برقراری ارتباط همدلانه و موثری با جمع کثیری از پزشکان خانواده سراسر کشور در راستای اهداف حرفه ای خود گردیده اند هم اکنون امیدوارند که با گسترش فعالیتهای خود و باز گشایی سایت پزشکان خانواده ایران بتوانند از طریق ترویج خدمات جامع ، مداوم و استاندارد پزشک خانواده به عموم مردم ایران در جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه گامهای موثرتری بر دارند http://dr-noori.com
دکتر ابراهیم نوری گوشکی مدیریت سایت
پزشکان خانواده ایران
دوستان و همکاران عزیز با سلام در استانه یکساله شدن گروهها و کانالهای تلگرامی ((پزشکان خانواده ایران)) مشتاقانه منتظر شنیدن نقطه نظرات و رهنمودهای روشنگرانه شما عزیزان در راستای پویایی هرچه بیشتر گروهها هستیم؛ همانگونه که مستحضرید انسجام فعالیتهای صنفی پزشکان خانواده ایران در جهت دستیابی به خواسته های صنفی و حقوقی تک تک همکاران انگیزه اصلی تشکیل این گروهها بوده است ؛جای بسی خوشبختی است که در طول ماههایی که گذشت با تکیه بر اتحاد و همدلی شما عزیزان توانستیم گامهای هرچند کوتاه در راستای تحقق این اهداف برداریم اما بی تردید ادامه این مسیر بدون حضور درخشان شما در این صحنه میسر نخواهد بود، لذا خواهشمند است با اعلام دیدگاهها وپیشنهادات راهگشای خود به ایدی @Ebrahimnoori ما را در جهت تعیین خط مشی و مسیر اینده گروهها یاری فرمایید. با تشكر http://www.Iranianfamilyphysicians.com