اخبار پزشکان خانواده
28
آذر

استقرار نظام ارجاع یکی از عوامل موفقیت در ارائه خدمات با کیفیت مبتنی بر مدیریت هزینه ها است

معاون درمان وزارت بهداشت:

استقرار نظام ارجاع یکی از عوامل موفقیت در ارائه خدمات با کیفیت مبتنی بر مدیریت هزینه ها است

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه طی 40 سال گذشته تجربه خوب و موفقی در سطوح اولیه درمان داشته ایم، گفت: استقرار کامل سطح بندی خدمات درمان، بازنگری ارزش نسبی خدمات، تدوین راهنماهای بالینی (گایدلاین ها)، آموزش و توانمندسازی مدیران، از جمله اقدامات بسترسازی است که در حوزه درمان ادامه خواهد یافت.

به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی، در نشست هم اندیشی اقتصاد درمان با رویکرد مدیریت هزینه گفت: برنامه های حوزه درمان باید طبق ساختار و برنامه و با فرآیندهای مناسب و جاری و مداوم ادامه پیدا کند و در این راستا سطح بندی و استقرار نظام ارجاع یکی از عوامل موفقیت ارائه خدمات با کیفیت با پوشش فراگیر مبتنی بر مدیریت هزینه ها است.

وی با بیان اینکه اجرای برنامه تحول نظام سلامت کاملا به جا بوده است، خاطرنشان کرد: طی 40 سال گذشته تجربه خوب و موفقی در سطوح اولیه درمان داشته ایم و با توجه به محدودیت منابع نیاز به بازنگری برنامه های پیشین و تدوین بر خط برنامه های آتی داریم.

دکتر جان بابایی گفت: تمامی اقدامات و فعالیت های حوزه درمان با سیاست گذاری درستی اجرا شده است، اما به طور کامل با هم مرتبط نشده اند.

وی افزود: استقرار کامل سطح بندی خدمات درمان، بازنگری ارزش نسبی خدمات، تدوین گایدلاین ها، آموزش و توانمندسازی مدیران، از جمله اقدامات بسترسازی است که ادامه خواهد یافت.

معاون درمان وزارت بهداشت بیان کرد: در حوزه درمان اولویت بندی برنامه ها و اصلاح فرایندها با رویکرد مدیریت هزینه ها و دستیابی به اهداف عالیه سلامت باید صورت گیرد.

https://goo.gl/7TiyHL
دکتر ابراهیم نوری گوشکی مدیریت سایت
پزشکان خانواده ایران
شروع به کار سایت پزشکان خانواده ایران؛ برای اولین بار در کشور سایت پزشکان خانواده ایران با ادرس: www.Iranianfamilyphysicians.com - - www.Iranianfamilyphysicians.ir - www.Iranianfamilyphysicians.org با هدف ارتقاء جایگاه علمی پزشکان خانواده، و فراهم اوردن فرصت ارتباط بیشتر و تبادل دانش و تجربه بین پزشکان خانواده سراسر کشور با محتوای علمی، اموزشی و خبری باز گشایی گردیده است. ارتقاء سطح سلامت جامعه با محوریت پزشک خانواده از جمله اهداف مدیران این سایت می باشد مدیران این سایت که پیش از این از طریق کانالهای تلگرامی موفق به برقراری ارتباط همدلانه و موثری با جمع کثیری از پزشکان خانواده سراسر کشور در راستای اهداف حرفه ای خود گردیده اند هم اکنون امیدوارند که با گسترش فعالیتهای خود و باز گشایی سایت پزشکان خانواده ایران بتوانند از طریق ترویج خدمات جامع ، مداوم و استاندارد پزشک خانواده به عموم مردم ایران در جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه گامهای موثرتری بر دارند http://dr-noori.com
دکتر ابراهیم نوری گوشکی مدیریت سایت
پزشکان خانواده ایران
دوستان و همکاران عزیز با سلام در استانه یکساله شدن گروهها و کانالهای تلگرامی ((پزشکان خانواده ایران)) مشتاقانه منتظر شنیدن نقطه نظرات و رهنمودهای روشنگرانه شما عزیزان در راستای پویایی هرچه بیشتر گروهها هستیم؛ همانگونه که مستحضرید انسجام فعالیتهای صنفی پزشکان خانواده ایران در جهت دستیابی به خواسته های صنفی و حقوقی تک تک همکاران انگیزه اصلی تشکیل این گروهها بوده است ؛جای بسی خوشبختی است که در طول ماههایی که گذشت با تکیه بر اتحاد و همدلی شما عزیزان توانستیم گامهای هرچند کوتاه در راستای تحقق این اهداف برداریم اما بی تردید ادامه این مسیر بدون حضور درخشان شما در این صحنه میسر نخواهد بود، لذا خواهشمند است با اعلام دیدگاهها وپیشنهادات راهگشای خود به ایدی @Ebrahimnoori ما را در جهت تعیین خط مشی و مسیر اینده گروهها یاری فرمایید. با تشكر http://www.Iranianfamilyphysicians.com