اخبار پزشکان خانواده
06
دی

پزشک خانواده موجب پیاده سازی نظام ارجاع می شود

پزشک خانواده موجب پیاده سازی نظام ارجاع می شود

بیرجند - ایرنا - مدیر گروه پزشک خانواده دانشگاه های علوم پزشکی بیرجند و مشهد گفت: پزشک خانواده موجب پیاده سازی نظام ارجاع می شود و بیماران بعد از مراجعه به پزشک خانواه مورد معاینه پزشکان متخصص قرار می گیرند.

دکتر فرشید عابدی روز سه شنبه در حاشیه همایش پزشک خانواده «چالش امروز، امید فردا» در بیرجند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این همایش قصد داریم آموزش مداوم و بازآموزی پزشکان و کمیته های تخصصی و خبرگان پزشکی را مورد بررسی قرار دهیم که امیدواریم گامی در راستای سلامت عمومی برداشته شود.

وی ادامه داد: امروزه پزشک خانواده به عنوان موضوعی مهم مورد تاکید مجلس شورای اسلامی و وزیر بهداشت قرار گرفته است و باید برای نهادینه سازی این مهم از هیچ تلاشی چشم پوشی نکنیم.

به گفته وی در این همایش راهبردهای چگونگی پیاده سازی پزشک خانواده در سطح مختلف تخصصی توسط دانشگاه های بزرگ کشور در بیرجند به بحث و تبادل نظر گذاشته می شود. مدیر گروه پزشک خانواده دانشگاه های علوم پزشکی بیرجند و مشهد افزود: ارتقای دانش های مهارتی اساتید و دانشجویان، آینده نگری نسبت به وضعیت پزشکان در حوزه های مختلف دولتی، خصوصی و هیات علمی، ناظران آموزشی و کمیته های بالینی و کلینک های پزشک خانواده از موضوعاتی است که در این همایش بررسی می شود.

به گفته عابدی، اکنون بیش از 130 پزشک خانواده در خراسان جنوبی فعالیت دارند و 6 دانشجوی تخصصی در این زمینه جذب شده اند.

همایش پزشک خانواده « چالش امروز، امید فردا» از امروز پنجم دی ماه با حضور نمایندگان دانشگاه های تهران، شهید بهشتی، ایران شیراز، اصفهان، تبریز، کرمان و قم به میربانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند آغاز شده و تا فردا نیز ادامه دارد.

https://goo.gl/68xPp6
دکتر ابراهیم نوری گوشکی مدیریت سایت
پزشکان خانواده ایران
شروع به کار سایت پزشکان خانواده ایران؛ برای اولین بار در کشور سایت پزشکان خانواده ایران با ادرس: www.Iranianfamilyphysicians.com - - www.Iranianfamilyphysicians.ir - www.Iranianfamilyphysicians.org با هدف ارتقاء جایگاه علمی پزشکان خانواده، و فراهم اوردن فرصت ارتباط بیشتر و تبادل دانش و تجربه بین پزشکان خانواده سراسر کشور با محتوای علمی، اموزشی و خبری باز گشایی گردیده است. ارتقاء سطح سلامت جامعه با محوریت پزشک خانواده از جمله اهداف مدیران این سایت می باشد مدیران این سایت که پیش از این از طریق کانالهای تلگرامی موفق به برقراری ارتباط همدلانه و موثری با جمع کثیری از پزشکان خانواده سراسر کشور در راستای اهداف حرفه ای خود گردیده اند هم اکنون امیدوارند که با گسترش فعالیتهای خود و باز گشایی سایت پزشکان خانواده ایران بتوانند از طریق ترویج خدمات جامع ، مداوم و استاندارد پزشک خانواده به عموم مردم ایران در جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه گامهای موثرتری بر دارند http://dr-noori.com
دکتر ابراهیم نوری گوشکی مدیریت سایت
پزشکان خانواده ایران
دوستان و همکاران عزیز با سلام در استانه یکساله شدن گروهها و کانالهای تلگرامی ((پزشکان خانواده ایران)) مشتاقانه منتظر شنیدن نقطه نظرات و رهنمودهای روشنگرانه شما عزیزان در راستای پویایی هرچه بیشتر گروهها هستیم؛ همانگونه که مستحضرید انسجام فعالیتهای صنفی پزشکان خانواده ایران در جهت دستیابی به خواسته های صنفی و حقوقی تک تک همکاران انگیزه اصلی تشکیل این گروهها بوده است ؛جای بسی خوشبختی است که در طول ماههایی که گذشت با تکیه بر اتحاد و همدلی شما عزیزان توانستیم گامهای هرچند کوتاه در راستای تحقق این اهداف برداریم اما بی تردید ادامه این مسیر بدون حضور درخشان شما در این صحنه میسر نخواهد بود، لذا خواهشمند است با اعلام دیدگاهها وپیشنهادات راهگشای خود به ایدی @Ebrahimnoori ما را در جهت تعیین خط مشی و مسیر اینده گروهها یاری فرمایید. با تشكر http://www.Iranianfamilyphysicians.com