اخبار پزشکان خانواده
06
دی

طرح پزشک خانواده باعث ارائه خدمات سلامتی با کمترین هزینه خواهد شد
رزیدنت تخصص پزشکی خانواده گفت: الگوی پزشک خانواده و سطح بندی نظام ارجاع بیماران در حال اجرا بوده که مزیت بارز آن بر الگوهای سنتی ارائه خدمات سلامتی با کمترین هزینه و مطلوبترین کیفیت است.

ابراهیم نوری گوشکی، رزیدنت تخصص پزشکی خانواده، دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس گفت:

دربسیاری از کشورهای پیشرو در سیستم های سلامت محور مانند سوئد، نروژ، دانمارک، سوئیس و استرالیا که در وضعیت بسیار عالی از لحاظ شاخص های سلامت و معیارهای تندرستی هستند؛ الگوی پزشک خانواده و سطح بندی نظام ارجاع بیماران در حال اجرا است که مزیت بارز آن بر الگوهای سنتی ارائه خدمات سلامتی با کمترین هزینه و مطلوبترین کیفیت است. که خدمات سلامتی بصورت جامع ومداوم با استفاده از راهنماهای طبابت بالینی با بالاترین سطح شواهد علمی به بیماران ارائه می گردد.

وی افزود: در همایش پزشک خانواده چالش امروز ، امید فردا ؛ گزیده ای از راهنماهای آموزشی طبابت بالینی در زمینه بهینه نمودن کیفیت اجرای برنامه پزشک خانواده در ایران مورد بحث و تبادل نظر سیاست‌گزاران و صاحب نظران این رشته قرار خواهد گرفت.

قابل ذکر است که همایش پزشک خانواده: چالش امروز ، امید فردا دارای امتیاز باز آموزی با کد شناسه ١١١٠٢٤ بوده و در این همایش علاوه بر مباحث آموزشی، چندین پانل کار گروهی درحال برگزاری است.

عناوین موضوعات کار گروهی برای مدیران برنامه دستیاری:

1- مدل تقویت بنیه علمی اساتید و دستیاران پزشک خانواده با نگاهی به کوریکلوم مبتنی بر توانمندی

2- فیلد آموزش سرپایی و بخش ، چرخش ها و کلینیک پزشک خانواده

3- پرسپتورها (ناظرها) در بخش های بالینی و مشکلات آن‌ها

عناوین موضوعات کار گروهی برای دستیاران تخصص پزشکی خانواده:

1- پزشک خانواده و آینده شغلی در سه حیطه بخش دولتی، بخش خصوصی و هیئت علمی

2- مدل سازی نظام ارجاع در ساختار نظام سلامت و چگونگی پیاده سازی آن در سطح شبکه

3- راهکارهای ارتقاء کیفیت آموزش و نحوه ارزیابی دستیاران

گفتنی است این همایش هم‌اکنون با همت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند درحال برگزاری است. در این همایش مدیران برنامه آموزش دستیاری تخصصی پزشکی خانواده و نمایندگان دستیاران پزشکی خانواده از ١١ دانشگاه علوم پزشکی کشور حضور دارند.

همایش پزشک خانواده؛ چالش امروز، امید فردا

سه شنبه و چهار شنبه 5 و 6 دی ماه

برگزار کننده: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

عکسنامه همایش

محور سخنرانان همایش

------------------------------------

https://goo.gl/5PfHX6
دکتر ابراهیم نوری گوشکی مدیریت سایت
پزشکان خانواده ایران
شروع به کار سایت پزشکان خانواده ایران؛ برای اولین بار در کشور سایت پزشکان خانواده ایران با ادرس: www.Iranianfamilyphysicians.com - - www.Iranianfamilyphysicians.ir - www.Iranianfamilyphysicians.org با هدف ارتقاء جایگاه علمی پزشکان خانواده، و فراهم اوردن فرصت ارتباط بیشتر و تبادل دانش و تجربه بین پزشکان خانواده سراسر کشور با محتوای علمی، اموزشی و خبری باز گشایی گردیده است. ارتقاء سطح سلامت جامعه با محوریت پزشک خانواده از جمله اهداف مدیران این سایت می باشد مدیران این سایت که پیش از این از طریق کانالهای تلگرامی موفق به برقراری ارتباط همدلانه و موثری با جمع کثیری از پزشکان خانواده سراسر کشور در راستای اهداف حرفه ای خود گردیده اند هم اکنون امیدوارند که با گسترش فعالیتهای خود و باز گشایی سایت پزشکان خانواده ایران بتوانند از طریق ترویج خدمات جامع ، مداوم و استاندارد پزشک خانواده به عموم مردم ایران در جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه گامهای موثرتری بر دارند http://dr-noori.com
دکتر ابراهیم نوری گوشکی مدیریت سایت
پزشکان خانواده ایران
دوستان و همکاران عزیز با سلام در استانه یکساله شدن گروهها و کانالهای تلگرامی ((پزشکان خانواده ایران)) مشتاقانه منتظر شنیدن نقطه نظرات و رهنمودهای روشنگرانه شما عزیزان در راستای پویایی هرچه بیشتر گروهها هستیم؛ همانگونه که مستحضرید انسجام فعالیتهای صنفی پزشکان خانواده ایران در جهت دستیابی به خواسته های صنفی و حقوقی تک تک همکاران انگیزه اصلی تشکیل این گروهها بوده است ؛جای بسی خوشبختی است که در طول ماههایی که گذشت با تکیه بر اتحاد و همدلی شما عزیزان توانستیم گامهای هرچند کوتاه در راستای تحقق این اهداف برداریم اما بی تردید ادامه این مسیر بدون حضور درخشان شما در این صحنه میسر نخواهد بود، لذا خواهشمند است با اعلام دیدگاهها وپیشنهادات راهگشای خود به ایدی @Ebrahimnoori ما را در جهت تعیین خط مشی و مسیر اینده گروهها یاری فرمایید. با تشكر http://www.Iranianfamilyphysicians.com