اخبار پزشکان خانواده
20
دی

هدف اجرای طرح پزشک خانواده،افزایش دسترسی مردم به خدمات

هدف اجرای طرح پزشک خانواده،افزایش دسترسی مردم به خدمات

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ماهیت طرح پزشک خانواده، مدیریت نظام ارجاع و راه‌اندازی پرونده الکترونیک برای بهبود خدمات و افزایش دسترسی مردم به خدمات حوزه سلامت است.

به گزارش ایسنا، دکتر «شاهرخ یوسف‌زاده چابک»، در نشست مشترک نمایندگان پزشک خانواده گیلان با بیان این‌که نگاه دانشگاه علوم پزشکی بر اساس برنامه راهبردی توجه به مقوله‌های بهداشت، بهبود سبک زندگی و مدیریت بیماری‌های غیر واگیر است، اظهار کرد: هم‌اکنون دبیرخانه مدیریت بیماری‌های غیرواگیر، در دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه‌اندازی شده است.

وی استقرار برنامه سلامت همه جانبه در گیلان را از دیگر اهداف دانشگاه برشمرد و افزود: استقرار برنامه پرونده الکترونیک نیز هم‌اکنون از برنامه‌های در دست اقدام دانشگاه است و با توجه به اهمیت حوزه بهداشت، دانشگاه به دنبال ارتقا وضعیت موجود است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، عدالت‌محوری در ارایه خدمات را از ارزش‌های نهادینه شده در دانشگاه دانست و خاطرنشان کرد: در این زمینه انتظار می‌رود در بودجه سال 97 دولت، حوزه بهداشت به ویژه مقوله پزشک خانواده، مناسب دیده شود. دکتر یوسف‌زاده چابک یادآور شد: ماهیت طرح پزشک خانواده، مدیریت نظام ارجاع و راه‌اندازی پرونده الکترونیک برای بهبود خدمات و افزایش دسترسی مردم به خدمات حوزه سلامت است.

بهبود نظام ارجاع، توجه به افزایش انگیزه کادر درمانی و ارتقای بستر سامانه HIS نیز از دیگر موارد مطروحه در جلسه بود.

https://goo.gl/9TR3jZ
دکتر ابراهیم نوری گوشکی مدیریت سایت
پزشکان خانواده ایران
شروع به کار سایت پزشکان خانواده ایران؛ برای اولین بار در کشور سایت پزشکان خانواده ایران با ادرس: www.Iranianfamilyphysicians.com - - www.Iranianfamilyphysicians.ir - www.Iranianfamilyphysicians.org با هدف ارتقاء جایگاه علمی پزشکان خانواده، و فراهم اوردن فرصت ارتباط بیشتر و تبادل دانش و تجربه بین پزشکان خانواده سراسر کشور با محتوای علمی، اموزشی و خبری باز گشایی گردیده است. ارتقاء سطح سلامت جامعه با محوریت پزشک خانواده از جمله اهداف مدیران این سایت می باشد مدیران این سایت که پیش از این از طریق کانالهای تلگرامی موفق به برقراری ارتباط همدلانه و موثری با جمع کثیری از پزشکان خانواده سراسر کشور در راستای اهداف حرفه ای خود گردیده اند هم اکنون امیدوارند که با گسترش فعالیتهای خود و باز گشایی سایت پزشکان خانواده ایران بتوانند از طریق ترویج خدمات جامع ، مداوم و استاندارد پزشک خانواده به عموم مردم ایران در جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه گامهای موثرتری بر دارند http://dr-noori.com
دکتر ابراهیم نوری گوشکی مدیریت سایت
پزشکان خانواده ایران
دوستان و همکاران عزیز با سلام در استانه یکساله شدن گروهها و کانالهای تلگرامی ((پزشکان خانواده ایران)) مشتاقانه منتظر شنیدن نقطه نظرات و رهنمودهای روشنگرانه شما عزیزان در راستای پویایی هرچه بیشتر گروهها هستیم؛ همانگونه که مستحضرید انسجام فعالیتهای صنفی پزشکان خانواده ایران در جهت دستیابی به خواسته های صنفی و حقوقی تک تک همکاران انگیزه اصلی تشکیل این گروهها بوده است ؛جای بسی خوشبختی است که در طول ماههایی که گذشت با تکیه بر اتحاد و همدلی شما عزیزان توانستیم گامهای هرچند کوتاه در راستای تحقق این اهداف برداریم اما بی تردید ادامه این مسیر بدون حضور درخشان شما در این صحنه میسر نخواهد بود، لذا خواهشمند است با اعلام دیدگاهها وپیشنهادات راهگشای خود به ایدی @Ebrahimnoori ما را در جهت تعیین خط مشی و مسیر اینده گروهها یاری فرمایید. با تشكر http://www.Iranianfamilyphysicians.com