اخبار پزشکان خانواده
20
دی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:بودجه بهداشت و درمان هدفمند شود/ میزان بودجه سلامت کشور قابل توجه نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:بودجه بهداشت و درمان هدفمند شود/ میزان بودجه سلامت کشور قابل توجه نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بابیان اینکه بودجه حوزه بهداشت و درمان کشور قابل‌ توجه نیست، گفت: دولت بودجه بهداشت و درمان را ساماندهی و هدفمند هزینه کند.

منوچهر جمالی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت، با اشاره به بودجه حوزه بهداشت و درمان کشور در لایحه پیشنهادی دولت در سال 97 اظهار کرد: بودجه حوزه بهداشت و درمان در سال حدود 10 میلیارد دلار است که نسبت به بسیاری از کشورها رقم قابل‌توجهی نیست.

وی با مقایسه بودجه حوزه سلامت ایران با سایر کشورها افزود: کشوری همچون ژاپن 18 برابر و آمریکا 28 برابر ما در حوزه بهداشت و درمان بودجه دارند و نباید این تصور در کشور حاکم شود که بودجه سلامت زیاد است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه دولت باید بودجه بخش سلامت را ساماندهی کند، گفت: دولت باید درجایی که پرت و هدر رفت منابع داریم جلوی آن گرفته و درجایی که هزینه اضافی برای اقدامات تشخیصی، درمانی و پاراکلینیکی است، را ساماندهی کند.

نماینده مردم رودبار در مجلس با تاکید بر اینکه اعتبار و بودجه حوزه بهداشت و درمان باید به هدف استفاده شود، خاطرنشان کرد: می‌توان با بودجه فعلی که در اختیار حوزه بهداشت و درمان قرارگرفته هزینه‌ها را مدیریت کرد و سلامت جامعه را نیز تا حدودی تحقق بخشید.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با اشاره به بدهی بیمه‌ها به بیمارستان‌ها، بدهی بیمارستان‌ها به داروخانه‌ها و تجهیزات پزشکی بیان کرد: اگر قرار باشد بی‌دقتی در هزینه کردهای حوزه سلامت داشته باشیم، دچار شدن به بحران‌های سنگینی‌تری در حوزه بهداشت و درمان ممکن است.

جمالی با تاکید بر حرکت سلامت کشور حول محور قانون ازجمله طرح تحول سلامت گفت: اگر آنچه قانون در حال حاضر در دستور کار خود اعم از پزشک خانواده، نظام ارجاع و راهنماهای بالینی و پرونده الکترونیک سلامت دارد به‌درستی اجرا شود بسیاری از مشکلات حوزه سلامت حل خواهد شد.

وی با تاکید بر الکترونیکی شدن پرونده‌های پزشکی و کاهش هزینه‌های ناشی از دستی بودن پرونده‌ها گفت: باید همه هزینه‌هایی که به بیمه‌گر و بیمه شوند تحمیل می‌شود را کاهش داد و یقیناً الکترونیکی شدن پرونده‌ها و ایجاد زیرساخت لازم برای اجرای کامل آن می‌توانند جلوی بسیاری از اسراف‌ها را بگیرد

. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر همراهی مجلس و دولت در تحقق اهداف سلامت جامعه افزود: اگر بودجه و اعتباراتی که در حوزه بهداشت، درمان و سلامت جامعه هزینه می‌شود ناکافی و یا ساماندهی نشود یقیناً مشکلاتی را برای مردم به وجود خواهد آورد و مردم آن مشکلات را از چشم نظام خواهند دید.

https://goo.gl/8ouHF7
دکتر ابراهیم نوری گوشکی مدیریت سایت
پزشکان خانواده ایران
شروع به کار سایت پزشکان خانواده ایران؛ برای اولین بار در کشور سایت پزشکان خانواده ایران با ادرس: www.Iranianfamilyphysicians.com - - www.Iranianfamilyphysicians.ir - www.Iranianfamilyphysicians.org با هدف ارتقاء جایگاه علمی پزشکان خانواده، و فراهم اوردن فرصت ارتباط بیشتر و تبادل دانش و تجربه بین پزشکان خانواده سراسر کشور با محتوای علمی، اموزشی و خبری باز گشایی گردیده است. ارتقاء سطح سلامت جامعه با محوریت پزشک خانواده از جمله اهداف مدیران این سایت می باشد مدیران این سایت که پیش از این از طریق کانالهای تلگرامی موفق به برقراری ارتباط همدلانه و موثری با جمع کثیری از پزشکان خانواده سراسر کشور در راستای اهداف حرفه ای خود گردیده اند هم اکنون امیدوارند که با گسترش فعالیتهای خود و باز گشایی سایت پزشکان خانواده ایران بتوانند از طریق ترویج خدمات جامع ، مداوم و استاندارد پزشک خانواده به عموم مردم ایران در جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه گامهای موثرتری بر دارند http://dr-noori.com
دکتر ابراهیم نوری گوشکی مدیریت سایت
پزشکان خانواده ایران
دوستان و همکاران عزیز با سلام در استانه یکساله شدن گروهها و کانالهای تلگرامی ((پزشکان خانواده ایران)) مشتاقانه منتظر شنیدن نقطه نظرات و رهنمودهای روشنگرانه شما عزیزان در راستای پویایی هرچه بیشتر گروهها هستیم؛ همانگونه که مستحضرید انسجام فعالیتهای صنفی پزشکان خانواده ایران در جهت دستیابی به خواسته های صنفی و حقوقی تک تک همکاران انگیزه اصلی تشکیل این گروهها بوده است ؛جای بسی خوشبختی است که در طول ماههایی که گذشت با تکیه بر اتحاد و همدلی شما عزیزان توانستیم گامهای هرچند کوتاه در راستای تحقق این اهداف برداریم اما بی تردید ادامه این مسیر بدون حضور درخشان شما در این صحنه میسر نخواهد بود، لذا خواهشمند است با اعلام دیدگاهها وپیشنهادات راهگشای خود به ایدی @Ebrahimnoori ما را در جهت تعیین خط مشی و مسیر اینده گروهها یاری فرمایید. با تشكر http://www.Iranianfamilyphysicians.com