اخبار روزنامه سپید
اخبار روزنامه سپید

سپید آنلاین - تنها روزنامه پزشکی ایران

سپید آنلاین
  1. «بیمه‌شدگان همگانی بیمه سلامت از اول مرداد خدمات درمانی لازم را صرفا از مراکزدولتی دریافت می‌کنند» خبری که صبح دیروز در نشست خبری مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران مطرح شد که به گفته کبیر این اقدام شروعی برای آغاز برنامه پزشک خانواده است.
  2. بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف بلوبری می‌تواند با پیشگیری از زوال عقلی و بهبود قدرت حافظه به سلامت مغز کمک کند.
  3. مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران و معاونت پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور یازدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد را با شعار گفتمان اجتماعی و جهت گیری های آینده در تاریخ 22 تا 24 شهریور 96 در مرکز همایش های رازی تهران برگزار می کنند.
  4. به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا محمد میرزابیگی چهارشنبه در نشست آمایشی کلانشهر منطقه چهار پرستاری در سرسرای اداری هتل نیشکر اهواز اظهار کرد: تلاش برای رفع کمبود نیرو با 2 برابر کردن ظرفیت پذیرش دانشکده های پرستاری از چهار سال گذشته مورد توجه قرار گرفت که از اواخر امسال و ابتدای سال آینده سالانه بیش از 15 هزار نفر دانش آموخته در مقاطع مختلف از 190 دانشکده پرستاری دولتی و آزاد دانش آموخته می شوند.
  5. مشاور اجرایی مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر گفت: نیمی از محموله دارو و تجهیزات پزشکی زائران حج امسال از هلال احمر ایران به عربستان منتقل شد و کار انتقال بقیه محموله ها تا پایان هفته انجام می شود.
  6. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای اینکه جلوی برخی فسادها گرفته شود قطعا موضوع الکترونیکی کردن امور مختلف و بخش درمان و بیمه ها نیاز است و دولت تمام تلاش خود را برای تحقق آن انجام داده و تداوم خواهد داشت.
  7. مدیرکل امور فنی و مستمری های سازمان تامین اجتماعی گفت: بازنشستگی کارکنان دستگاه های اجرایی به استناد ماده 103 قانون مدیریت خدماتی کشوری به قوت خود باقی است.
  8. روسیه در نظر دارد تا استفاده از ربات های جراح را برای انجام عمل های پیچیده جراحی تومورهای سرطانی آغاز کند.
  9. وزیر آموزش و پرورش در سفر به مشهد از کودکان دارای بیماری‌های خاص بستری در بیمارستان دکتر شیخ بستری که همزمان ادامه تحصیل می‌دهند، عیادت کرد.