اخبار روزنامه سپید
اخبار روزنامه سپید

سپید آنلاین - تنها روزنامه پزشکی ایران

سپید آنلاین
  1. بررسی های فنی مرکز ماهر در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر هک سامانه مرتبط با مدیریت توزیع متادون وزارت بهداشت، بیانگر غیرواقعی بودن اخبار مذکور بوده و سامانه آیداتیس شاهد هیچگونه آسیب پذیری نبوده است.
  2. مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان اینکه حمایت های روانی و اجتماعی از آسیب دیدگان زلزله باید تحت اصول استاندارد باشد، گفت: متخصصین حوزه سلامت روان قبل از اعزام به منطقه لازم است که آموزش های لازم در زمینه حمایت های روانی اجتماعی در حوادث و بلایا را گذرانده باشند.
  3. وزیر بهداشت گفت: تا پایان سال، هر یک از دانشگاه های علوم پزشکی مامور رسیدگی به مصدومین ترخیص شده از بیمارستان ها هستند و مصدومان پس از ترخیص از بیمارستان رها نخواهند شد.
  4. سرپرست اداره کل منابع انسانی وزارت بهداشت گفت: ثبت نام آزمون استخدامی وزلرت بهداشت از طریق درگاه آزمون های استخدامی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org از 25 آبان ماه ۹۶ آغاز خواهد شد و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.
  5. دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با اشاره به اعلام آمادگی جراحان پلاستیک برای اعزام به مناطق زلزله‌زده جهت انجام اعمال جراحی زلزله‌زدگان مصدوم گفت: «پانصد میلیون ریال نیز تاکنون توسط انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی برای کمک به حادثه دیدگان ارسال شده است.»
  6. رئیس انجمن جراحان ارتوپدی گفت: «با توجه به اینکه ایران در منطقه زلزله‌خیز قرار دارد، ایجاد بیمارستان های صحرایی در نقاط صعب‌العبور، یک نیاز اساسی بوده و باید به صورت اورژانسی ایجاد شود.»
  7. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خواستار پرداخت یارانه در قالب خدمات سلامت به مردم شد.
  8. «انریکه ایگلسیاس» خواننده معروف اسپانیایی با انتشار پیامی در صفحه مجازی خود با زلزله‌زدگان در ایران و عراق ابراز همدردی کرد.
  9. بازیگر انگلیسی سریال معروف «بازی تاج و تخت» در پیامی در صفحه توئیتر خود، با مردم زلزله‌زده کشورمان ابراز همدردی کرد.
  10. معاون مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه تلاش شده تا تمامی مصدومان زلزله واکسن دیفتری کزاز را دریافت کنند، گفت: در شرایط گزیدگی توسط حیوانات و خزندگان نیز سرم های ضدمار گزیدگی و هاری به میزان کافی در دانشگاه های علوم پزشکی استان ها وجود دارد.